Grzejniki drabinkowe nie tylko do domu

Grzejniki drabinkowe nie tylko do domu

Grzejniki drabinkowe nie są wyposażeniem stosowanym jedynie w mieszkaniach. Coraz częściej można jest również spotkać w toaletach użyteczności publicznej, w tym różnego rodzaju galeriach handlowych, stacjach benzynowych, tudzież w restauracjach, barach, urzędach. Są bardzo funkcjonalne i nie zajmują bezcelowo miejsca, tak jak w przypadku tradycyjnych grzejników żeliwnych, które są znacznie bardziej skomplikowaną instalacją, która wymaga większych nakładów pracy, a montaż nie jest taki łatwy, jak w przypadku grzejników drabinkowych.

Grzejnik drabinkowy jest wybierany przez klientów w różnej kolorystyce, w różnych kształtach, jak również oraz rozmiarach.  Cena takiego grzejnika jest przystępna, w zależności od tego z jakiego materiału wybieramy punkt grzewczy oraz jaką moc grzejnika. Zazwyczaj klasyczne grzejniki tego rodzaju są konstruowane na zasadzie drabinki. Po bokach grzejnika znajdują się kolektory, a mianowicie dwa przewody połączone poziomymi rurkami. Rodzajów grzejników, jakim jest grzejnik drabinkowy jest przynajmniej trzy. Mamy grzejnik wodny, wodno – elektryczny oraz elektryczny. Materiał, z jakiego są produkowane tego typu artykuły to stal. Zdarza się jednak, ze mamy możliwość zakupienia grzejników miedzianych tudzież aluminiowych. Ceny za grzejniki wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Podsumowując grzejnik drabinkowy jest wykorzystywany przy centralnym ogrzewaniu z obiegiem grawitacyjnym bądź też wymuszonym. Zamawiając grzejnik drabinkowy powinniśmy wpierw sprawdzić jego wymiary pasujące do wnętrza. Zarówno wysokość, jak i szerokość, ale również i pionowy rozstaw zawieszeń, poziomy rozstaw zawieszeń oraz rozstaw przyłączy. Grzejniki drabinkowe są zazwyczaj sprzedawane z kompletem uchwytów mocujących za pomocą których możemy go przymocować do ściany.